Przeskocz do treści

8. Lipiec

Po piąte: rysowanie może wspomagać Twój rozwój w innych dziedzinach

Jak już myślenie wizualne zainstalowało się w mojej głowie i rękach, to korci mnie, aby go używać wszędzie. Były studia, szkolenia, praca, dom, co jeszcze? Mam jeszcze inne zajęcie: gram z kolegami w zespole muzycznym.

Rysowanie na instrumentach? Nie, nie – wymyśliłem, że narysuję teledysk. Nie bardzo wiedziałem, jak się do tego zabrać, więc po prostu wziąłem kartkę, zacząłem rysować i co kreskę robiłem zdjęcie telefonem. I wyszedł taki spontan bez scenariusza. Żeby było trudniej montowałem go w Power Poincie 😉

Potem zainspirowany filmami whiteboardowymi Klaudii nagrałem drugi teledysk, już w innej technologii, przygotowując wcześniej storyboard i rekwizyty. Jest w nim mniej rysowania, a więcej innych rzeczy, ale wcale nie jest przez to  mniej wizualny 😉 Nagrywałem go telefonem, a montowałem w programie Movie Maker.

I tak myślenie wizualne wypuściło z siebie inną gałąź rozwoju, bo już kolejny teledysk był zupełnie inny.

Rysowanie może Cię zaprowadzić gdzieś zupełnie indziej, gdzie bez niego byś nie trafił. Może się okazać, że przekształci się w coś innego i będziesz mniej rysować, a więcej…...... (miejsce na Twoją kreatywność).  Ale nikt Ci tej umiejętności i tego co osiągnąłeś nie zabierze, to będzie zawsze Twoje.

Porada: Spróbuj połączyć myślenie wizualne / rysowanie z Twoim hobby oraz inspiracjami z zewnątrz i zobacz co z tego wyjdzie 🙂

Wniosek: Dzięki idei myślenia wizualnego zrobiłem rzeczy, które jeszcze rok temu nie przyszłyby mi do głowy. Jestem pewien, że myślenie wizualne wspomaga szeroko rozumiany rozwój osobisty. U mnie odbyło się to tak, jak opisałem, u Ciebie może to wyglądać inaczej, ale wiem, że TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!

<- miesiąc 7: czerwiec      miesiąc 9: sierpień ->