Przeskocz do treści

6. Maj

Po trzecie: Systematycznie czerp inspirację od innych ludzi myślących wizualnie

Na koniec szkolenia Ania zachęciła nas do szukania pomysłów do rysowania w otaczającym świecie i internecie. I rzeczywiście – na wyciągnięcie ręki są niesamowite ilości informacji w temacie myślenia wizualnego.

Ja zacząłem od darmowego kursu dostępnego na stronie https://iqdoodle.com/. Jest on w języku angielskim, co bardzo mi się spodobało, ponieważ dodatkowo mogłem szlifować umiejętności lingwistyczne. Ale jeżeli nie znasz angielskiego, to nie przejmuj się – są to filmy, na których autor pokazuje jak rysować, a do tego nie trzeba tłumacza 😉 Niesamowitą wartością jest dla mnie blog, który również jest na tej stronie: jedyne w swoim rodzaju połączenie myślenia wizualnego, rozwoju osobistego i oczywiście języka angielskiego.

Kolejne miejsce w sieci, na które wszedłem to strona Klaudii Tolman. Znalazłem tam mnóstwo natchnienia i linków do następnych inspiracji, w których są kolejne odnośniki i tak dalej. Końca nie widać! I dobrze! Więcej odnośników znajdziesz w zakładce Inspiracje.

Znalazłem swoje ulubione strony internetowe, gdzie pojawiają się ciekawe rzeczy i bardzo często je odwiedzam. Ciągle też szukam nowych źródeł – mam wrażenie, że Internet nie ma końca 😉

Porada: Patrz nie tylko na rysunki – oglądaj też filmy, na których kreska po kresce widać jak można rysować. A tutaj znajdziesz też propozycje wielu książek, które mogą Cię silnie zmotywować do rozwoju w tej dziedzinie. Ja dołożę jeszcze jedną, całkiem świeżą: Karolina Jóźwik i Szymon Zwoliński „Myślenie wizualne w biznesie”.

Mógłbym podawać kolejne linki, ale spróbuj sam je znaleźć i wybierz z nich, co zechcesz. Zaglądnij także na FB – np. na profilu Agaty Jakuszko-Sobockiej znajdziesz wiele filmów nakręconych przez nią, z których się dużo nauczyłem.

Wnioski: Inspiracje z zewnątrz są „paliwem rakietowym” do systematycznego rozwoju.

<- miesiąc piąty: kwiecień         miesiąc siódmy: czerwiec ->