Przeskocz do treści

3. Luty

Po drugie secundo: znajdź miejsce do systematycznego rysowania:
nr 2 - sala szkoleniowa

Zacząłem więc z powodzeniem wykorzystywać moje nowe umiejętności w szkole jako uczeń.

Ale jestem również trenerem wewnętrznym w firmie i akurat miałem przeprowadzić warsztat z komunikacji interpersonalnej. Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że jest to idealne miejsce do wykorzystania myślenia wizualnego.

Przygotowując się do szkolenia, narysowałem wszystkie flipcharty z całego planowanego przebiegu warsztatu jeden po drugim, co przyniosło wiele korzyści:
- przede wszystkim trenowałem rysowanie,
- utrwaliłem wiedzę, którą chciałem przekazać,
- uatrakcyjniłem formę podania informacji,
- zabezpieczyłem się przed: zapomnieniem (wystarczyło odwrócić kartkę i już wiedziałem co dalej) i przed pomyłkami w rysunkach,
- mogłem skupić się na grupie, nie poświęcając uwagi na rysowanie na żywo, co dla początkującego trenera i rysownika jest szczególnie istotne.

Na potrzeby pisania i rysowania podczas warsztatu przygotowałem drugi flipchart. TO NAPRAWDĘ DZIAŁA! uczestnicy szkolenia, łącznie ze mną, byli zadowoleni!

Porada: Narysowane wcześniej flipy ostrożnie zwinąłem w rolkę i zabezpieczyłem. Za tydzień, na następnym warsztacie, pracowały znowu.

Wniosek: Zastosowanie rysunków podczas przekazywania informacji znacząco poprawia efektywność ich przyswajania oraz wzbudza uśmiech na twarzy 🙂

<- miesiąc drugi: styczeń         miesiąc czwarty: marzec ->

Moje pierwsze flipy szkoleniowe